Strzelali na lotnisku w Piastowie

Strzelali na lotnisku w Piastowie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W czwartek 23 sierpnia w Radomiu ruszyły wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2012”. Zwycięzcy będą reprezentować garnizon mazowiecki na zawodach ogólnopolskich, jakie odbędą się we wrześniu w Słupsku.

Dzisiaj mundurowi prezentowali swoje umiejętności na strzelnicy PZŁ w Piastowie. Musieli wykazać się celnością strzelania i sprawnością fizyczną podczas pokonywania policyjnego toru przeszkód. W godzinach popołudniowych stróże prawa zaprezentują swoje umiejętności z zakresu technik interwencyjnych. Jutro w trakcie testu zostanie sprawdzona ich wiedza teoretyczna.

Pod koniec jutrzejszego dnia komisja sędziowska wyłoni dwie zwycięskie pary, które w dniach od 12 do 14 września 2012 roku będą reprezentowały nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich w Szkole Policji w Słupsku.

Najlepsi otrzymają puchary i nagrody ufundowane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i Zarząd Wojewódzki NSZZP Województwa Mazowieckiego.

Historia policyjnego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” sięga 1994 roku, kiedy to po raz pierwszy w Szkole Policji w Słupsku rozegrano I Mistrzostwa Polski Policji w Wieloboju Prewencji. Od tamtego czasu rokrocznie funkcjonariusze „patrolówki” rywalizują o miano najlepszych w kraju w kilku konkurencjach, m.in. strzelaniu, technikach interwencji i udzielaniu pierwszej pomocy.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy