Starszy kierowca o mało nie potrącił kobiety na przejściu!

Starszy kierowca o mało nie potrącił kobiety na przejściu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Policjanci radomskiej drogówki patrolowali we wtorek 16 lipca ulice miasta. Na ulicy Mieszka I, radiowóz jadąc lewym pasem w kierunku ulicy Aleksandrowicza, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa kobiecie z dzieckiem. Policjanci dostrzegli kierowcę, który drugim pasem omijał radiowóz. Przejechał przez przejście, nie zwracając uwagi na pieszą. Po chwili policjanci drogówki zatrzymali 76-letniego kierowcę pojazdu marki Volvo. Mężczyzna był całkowicie nieświadomy tego co zrobił i na jakie niebezpieczeństwo naraził pieszą. Upierał się przy tym, że jechał prawidłowo i żadnego wykroczenia nie popełnił - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym skutkuje mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. 76-letni kierowca nie przyjął mandatu, dlatego policjanci skierują sprawę do sądu.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w okolicach przejścia dla pieszych. Nie wolno wyprzedzać przed przejściem dla pieszych. Nie mówiąc już o tym, że gdy wcześniej przed przejściem zatrzymał się jakiś pojazd, również trzeba zrobić to samo.


Źródło: KMP Radom, Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy