Ślubowanie 64 nowych policjantów KWP

Ślubowanie 64 nowych policjantów KWP
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


6 listopada przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbył się uroczysty apel, podczas którego  odbyło się ślubowanie 64 nowo przyjęci funkcjonariusze Policji oraz wręczenie wyróżnień Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji funkcjonariuszom naszego garnizonu.

Nowych policjantów przywitał Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski, podkreślając, jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów.

W zdecydowanej większości funkcjonariusze mają wyższe wykształcenie. Po szkoleniu, służbę pełnić będą w 18 komendach miejskich i powiatowych garnizonu radomskiego oraz w Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Radomiu i w Płocku.

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Przemysław Matusiak, uzyskując 207 punktów na 218 możliwych. Będzie on pełnił służbę w KPP w Ciechanowie.

Zobacz galerię zdjęć

To kolejne przyjęcia do policji w tym roku. Garnizon mazowiecki zasiliło w 2014 r. 138 funkcjonariuszy. W planowanym grudniowym, a zarazem ostatnim terminie w tym roku, planowane jest przyjęcie jeszcze 36 osób.  

Teraz przed kandydatami ponad sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji.

RED, fot. KWP zs. w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy