Samozwańczy drwale w rękach policji

Samozwańczy drwale w rękach policji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Szajkę leśnych złodziei zatrzymano kilka dni temu w okolicach Gozdu. Młodzi mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, gdy pakowali bale drewna z lasu do samochodu marki żuk. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas trzy osoby, jednak ustalili, że w grupie samozwańczych drwali działało jeszcze trzech sprawców, zatrzymano ich następnego dnia.

- Jak się okazało, grupa mężczyzn w wieku 17-22 lat kradła od wakacji drewno z kompleksów leśnych na terenie Pionek, Zwolenia i Kozienic, a następnie sprzedawała przypadkowym osobom, które ze względu na cenę chętnie kupowały kradzione drewno. Z wstępnych ustaleń wynika, że skradli mienie na kwotę kilku tysięcy złotych. Złodzieje usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Leszczyńska z Zespołu do spraw Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Funkcjonariusze przesłuchali już kilkanaście osób, które kupiły skradzione drewno. - Prowadzone są w tej sprawie kolejne czynności i nie wykluczone są kolejne zatrzymania - mówi Justyna Leszczyńska.

M.W.; Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy