Radomianin strzelał do sąsiada, grozi mu nawet dożywocie

Radomianin strzelał do sąsiada, grozi mu nawet dożywocie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Radomianin, Andrzej C. strzelał w okna mieszkania swojego sąsiada Franciszka N. Przyznał, że chciał go zabić. Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła mężczyźnie cztery zarzuty, w tym usiłowanie zabójstwa. Grozi mu od 8 lat do dożywocia.

- Akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi C. już wpłynął do Sądu Okręgowego w Radomiu. Radomska Prokuratura Okręgowa postawiła mu cztery zarzuty: usiłowanie zabójstwa, posiadanie nielegalnej broni, pobicie oraz groźby karalne - informuje Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

W wyniku śledztwa okazało się, że mężczyźni już od dawna byli w konflikcie, dochodziło między nimi do nieporozumień. Andrzej C. groził Franciszkowi N., że go zabije, pobił go. Aż wreszcie zdobył broń i strzelał w okna mieszkania swojego sąsiada. Do zdarzenia doszło 22 kwietnia 2012 r. Franciszek N. był wówczas w domu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Andrzej C. został zatrzymany. Był nietrzeźwy.

- Podczas przesłuchania Andrzej C. przyznał się do winy. Powiedział również, że zamierzał zabić Franciszka N. - mówi Małgorzata Chrabąszcz.

Mężczyźnie grozi od 8 lat do dożywocia. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Radomiu.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy