Przy ul. Słowackiego obcokrajowiec pobił kuriera i zabrał pieniądze

Przy ul. Słowackiego obcokrajowiec pobił kuriera i zabrał pieniądze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Do zdarzenia doszło w piątek (24 stycznia) na ulicy Słowackiego. Pracownik firmy kurierskiej zatrzymał się tam by dostarczyć przesyłkę. Wtedy podszedł do niego mężczyzna mówiący w obcym języku i próbował zapytać, jak może dostać się do jakiegoś kantoru. Młody kurier wskazał mu drogę do centrum. Wtedy obcokrajowiec zaczął tłumaczyć, że ma pieniądze w obcej walucie, które chciałby zamienić na złotówki.

- Problem w tym, że nie wiedział, jak wyglądają polskie pieniądze. Pracownik firmy kurierskiej pokazał mu kilka banknotów, a wtedy napastnik zabrał pieniądze, pobił ofiarę i zaczął uciekać. Kurier poinformował o całym zajściu dyżurnego radomskiej policji. Na miejsce przyjechali policjanci z KP II i zatrzymali 35-letniego obywatela Rumunii - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Skradzione pieniądze udało się odzyskać. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy