Przejęto narkotyki o wartości min. 3 mln zł!

Przejęto narkotyki o wartości min. 3 mln zł!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Policjanci z Przysuchy zlikwidowali największą w ostatnim czasie w na Mazowszu plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 600 krzewów i około 30 kilogramów przygotowanego już suszu i haszyszu. Szacuje się, że wartość przejętych narkotyków może wynosić co najmniej 3 miliony złotych. Na gorącym uczynku zatrzymano uczynku trzech mężczyzn.

Czterohektarowe gospodarstwo, na którym uprawiano konopie indyjskie, znajdowało się na na terenie gminy Klwów i było pod stałym nadzorem założonego przez właścicieli monitoringu.

Dzięki informacjom posiadanym przez przysuskich policjantów w poniedziałek (1 października) rano funkcjonariusze zaskoczyli plantatorów na gorącym uczynku. Ci przygotowywali właśnie kolejne partie narkotyków. Wszyscy zostali zatrzymani.

Na miejscu znaleziono cztery tunele foliowe, w których rosło 600 krzaków konopi indyjskich o wysokości od 1 do 2 m. Rośliny były w takiej fazie wzrostu, że zajmujący się nielegalnym procederem rozpoczęli już „zbiory”.W pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczono blisko 30 kilogramów suszu roślinnego, z którego przygotowywany był haszysz oraz urządzenia do suszenia, rozdrabniania i wyrobu tego środka odurzającego.

Wstępnie szacuje się, że z plantacji przestępcy mogli wyprodukować narkotyki wartości kilku milionów złotych.

Dotychczas w tej sprawie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszało czterech mężczyzn. Jeden z nich został objęty policyjnym dozorem, natomiast w stosunku do trzech policja i prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt. Sprawcom może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

red. K. S./fot. KWP zs. w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy