Próbował ukraść pieniądze z bankomatu i włamał się do banku

Próbował ukraść pieniądze z bankomatu i włamał się do banku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Sprawa miała swój początek pod koniec kwietnia tego roku na terenie Pionek. Mężczyzna próbował włamać się do jednego z bankomatów, jednak nie mógł pokonać zabezpieczeń. Następnie wybił szybę w jednej z placówek bankowych w innym rejonie miasta, wszedł do środka i próbował ukraść pieniądze. Ostatecznie ten plan również się nie powiódł.

- Policjanci prowadzący sprawę wnikliwie sprawdzali każdy ślad i sygnał dotyczący sprawcy. W wyniku pracy operacyjnej ustalili, że przestępstwa tego dokonał 30-letni mieszkaniec Pionek. Mężczyzna wiedział, że będzie musiał odpowiedzieć za popełnione przestępstwo i robił wszystko, żeby nie trafić w ręce policjantów. Nie udało się. W poniedziałek w nocy został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednaj ze stacji paliw - opowiada Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi i przedstawiono mu zarzuty zniszczenia mienia oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. - Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Leszczyńska.

M.W.; Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy