Policjantki po służbie zatrzymały włamywacza

Policjantki po służbie zatrzymały włamywacza
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (5 listopada) wieczorem na ulicy Krakowskiej w Radomiu. Mężczyzna wykorzystując rusztowanie ustawione przy ścianie budynku, wszedł przez nie na górę, a następnie przez otwarte okno dostał się do mieszkania.

- Nie udało mu się nic ukraść, ponieważ spłoszyła go właścicielka, mężczyzna zbiegł tą samą drogą i zaczął uciekać. W pobliżu miejsca zdarzenia były po służbie dwie policjantki, które usłyszały krzyki kobiety, a gdy zobaczyły uciekającego włamywacza udały się za nim w pościg. Mężczyzna wsiadł do autobusu, który właśnie podjechał na przystanek, a policjantki prywatnym samochodem pojechały za nim, jednocześnie informując dyżurnego radomskiej policji o całym zajściu – informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Gdy mężczyzna wysiadł na ulicy Mireckiego tam czekali już funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Radomiu, którym policjantki wskazały włamywacza. Osadzono go w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był pijany – badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu. 37-letni mieszkaniec Radomia odpowie za usiłowanie kradzieży, a za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Red. N.Z.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy