Policjant Ruchu Drogowego 2012 - mamy dwóch finalistów

Policjant Ruchu Drogowego 2012 - mamy dwóch finalistów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Młodszy  aspirant Mariusz Wulczyński z Komendy Miejskiej Policji w  Radomiu oraz aspirant Andrzej Seredyn z Komendy Powiatowej Policji Kozienice będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 25-28 września w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W konkursie uczestniczyło 29 policjantów, którzy reprezentowali jednostki policji z terenu województwa mazowieckiego. Głównym celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci rywalizowali w czterech konkurencjach. Test z wiedzy ze znajomości wybranych przepisów, oraz konkurencja strzelania z broni służbowej odbyły się wcześniej w jednostkach macierzystych.

We wtorek przeprowadzono kolejne dwie konkurencje. W pierwszej policjanci sprawdzali swoje umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacją świetlną. Na koniec zmierzyli się w jeździe sprawnościowej samochodem i motocyklem służbowym.

Najlepszym policjantem w eliminacjach okazał się: mł asp Mariusz Wulczyński z KMP Radom. Drugie miejsce zajął asp. Andrzej Seredyn z KPP Kozienice, natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Norbert Cibor.

Źródło: KWP Radom

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy