Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wobec nieletniego chłopaka jakiś czas temu sąd wydał nakaz doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Mundurowi szukali 17-latka, ale nigdy nie przebywał on w miejscu zamieszkania. Został zatrzymany w najmniej oczekiwanym momencie.

- Funkcjonariusz pracujący na co dzień w Wydziale Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, wracając z pracy, zauważył na ulicy Chrobrego, wśród osób stojących na przystanku, młodego chłopaka przypominającego osobę, który jest poszukiwany. Policjant znał dobrze akta sprawy i wiedział, jakie przestępstwa ma na swoim koncie - mówi Justyna Leszczyńska z Zespołu do spraw Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Nieletni notowany był m.in. za rozboje i kradzieże. - Czujny mundurowy obezwładnił rosłego 17-latka i poprosił stojącą na przystanku kobietę by powiadomiła dyżurnego jednostki. Ten natychmiast wysłał tam radiowóz, a młodzieniec trafił na komendę. Osadzono go w Policyjnej Izbie Dziecka, a o konsekwencjach jakie poniesie młodociany przestępca zadecyduje sąd - dodaje Justyna Leszczyńska.

M.W.; Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy