Policjanci nałożyli 463 mandaty na piratów drogowych

Policjanci nałożyli 463 mandaty na piratów drogowych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1258]

Akcja „Pirat Stop”, realizowana przez mazowiecką drogówkę, skierowana była głównie na eliminowanie agresywnych zachowań kierujących oraz egzekwowanie ograniczeń prędkości.  Funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości organizując pomiary kaskadowe oraz wykorzystując videorejestratory w radiowozach i motocyklach.

Działania prowadzone były w piątek w godzinach od 15 do 19 , w sobotę od 9 do 13 i niedzielę w godzinach 15 – 19. Tylko na terenie czterech jednostek: KMP Radom, KMP Ostrołęka, KPP Płońsk i KPP Białobrzegi policjanci skontrolowali 554 pojazdy i nałożyli 463 mandaty karne, głównie, za niestosowanie się do ograniczeń prędkości.  Niechlubny rekord prędkości padł na terenie KPP Białobrzegi, gdzie kierujący motocyklem 33-latek na „siódemce” poruszał się z prędkością blisko 200 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.  

W czasie prowadzonej akcji na całym Mazowszu doszło jedynie do czterech wypadków drogowych, w których sześć osób zostało rannych.  Również na terenie całego garnizonu zatrzymano 13 nietrzeźwych kierujących. 

MS/źródło: KWP zs. w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy