Policjanci kontrolują motocyklistów

Policjanci kontrolują motocyklistów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Policjanci radomskiej drogówki w celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach kontrolują motocyklistów, którzy łamią przepisy prawa o ruchu drogowym. Poza videorestratorami i ręcznymi miernikami prędkości policjanci wykorzystują także sonometr, dzięki któremu z ruchu są eliminowane pojazdy przekraczające dopuszczalny poziom hałasu emitowanego przez ich układy wydechowe.

Podczas weekendu policyjni motocykliści z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, w godzinach wieczornych i nocnych skontrolowali 48 motocyklistów. Ujawnili wykroczenia, za które nałożyli 21 mandatów karnych i zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych.

- Mundurowi zatrzymali także prawo jazdy 26-letniego mężczyzny, który prowadził motocykl pod wpływem alkoholu. W sobotę około godziny 17 motocykl marki Suzuki jechał od strony miejscowości Maków w kierunku Bogusławic w gminie Skaryszew. Na ulicy Lipowej kierowca nie dostosował prędkości, postawił motocykl na jednym kole, po czym nie utrzymał pojazdu i wywrócił się. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. 26 - latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala - tłumaczy Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

- Najważniejszą dewizą dla nich wszystkich powinno być bezpieczne, a nie jak najszybsze dojechanie do celu. Policjanci obserwują sporo nagannych zachowań motocyklistów, dlatego reakcje mundurowych są i będą stanowcze - dodaje Justyna Leszczyńska.

Policjanci zapowiadają wkrótce kolejne tego typu akcje.


MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy