Policja zlikwidowała dziuplę samochodową. Był tam... walec

Policja zlikwidowała dziuplę samochodową. Był tam... walec
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


ZOBACZ FILM OPERACYJNY POLICJI - TUTAJ

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu prowadząc działania operacyjne zlokalizowali miejsce na terenie Radomia, gdzie znajduje się dziupla samochodowa. Posiadając informacje o nielegalnym procederze, weszli na teren jednej z posesji. Kradzione auta ukryte były w hali magazynowej. Funkcjonariusze odnaleźli pojazdy skradzione na terenie kraju i za granicą, m.in. vw passat, bmw 530 D, bmw X5, mercedes C220, vw caddy oraz nietypowo - walec drogowy. Policjanci zabezpieczyli także karty i dowody rejestracyjne różnych pojazdów, urządzenie do zmiany numerów identyfikacyjnych oraz telefony komórkowe i karty sim. 

[gallery id=650]

- Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który był najemcą tej hali. Jak się okazało, był nieświadomy tego, w jakim celu obiekt był użytkowany. Jednocześnie policjanci weszli do mieszkania 31-letniego mieszkańca Radomia, który w wynajętej hali ukrywał kradzione auta. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia, policjanci dotarli do mieszkania innego 31-latka mającego związek z tym przestępczym procederem - wyjaśnia Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

W wyniku przeszukania jego posesji znaleziono motocykl marki bmw skradziony w Wielkiej Brytanii, a także m.in. szereg części, komputery samochodowe, kluczyki od pojazdów różnych marek i dowody rejestracyjne. Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty. 31-latka pod tym adresem nie było, mężczyzna ukrywał się przed policją. Ustalono miejsce jego pobytu, po pościgu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze odzyskali pojazdy warte ponad pół miliona złotych, część z nich już wróciła do właścicieli. Zatrzymanym mężczyznom w związku z ukrywaniem pojazdów pochodzących z przestępstwa, przerabianiem ich numerów identyfikacyjnych, demontażem części w celu dalszej ich sprzedaży przedstawiono zarzut paserstwa. Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Trwa wyjaśnianie szczegółów sprawy. Zatrzymanym za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP Radom/ Aleksandra Jabłonka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/dziupla.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96