Pijany traktorzysta staranował peugeota

Pijany traktorzysta staranował peugeota
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 października w miejscowości Mniszek (pow. radomski). Drogą krajową nr 12 jechał pojazd marki Peugeot, gdy z drogi podporządkowanej wyjechał ciągnik rolniczy, wymuszając pierwszeństwo.

- Kierującemu peugeotem udało się zjechać na bok i uniknąć zderzenia. Chwilę po tym, gdy peugeot wyprzedzał już ciągnik i był na wysokości tego pojazdu, kierujący ciągnikiem rozpoczął manewr skrętu w lewo i doszło do zderzenia. Oba pojazdy się zatrzymały i kierujący osobówką chciał poinformować o zajściu policję. Wtedy kierujący ciągnikiem odjechał, a kierowca peugeota próbował go zatrzymać i zajechał mu drogę. Kierujący ciągnikiem staranował peugeota, po czym odjechał. 24-letni poszkodowany nie dał za wygraną, wskoczył na przyczepę ciągnika i zadzwonił po policję. Na miejsce przyjechali policjanci z drogówki i okazało się, że 56-letni kierowca ciągnika rolniczego jest pijany. Badanie alkomatem wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie przed sądem - relacjonuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Natomiast policjanci z Komisariatu I zatrzymali na ulicy Wernera w Radomiu volvo, którego 30-letni kierujący miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zaś funkcjonariusze z komisariatu w Skaryszewie zatrzymali 32-letniego mężczyznę, mieszkańca tej gminy, który prowadził opla astrę mając ok. 2 promile alkoholu.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy