Pijany spowodował wypadek. Prowadził mimo sądowego zakazu

Pijany spowodował wypadek. Prowadził mimo sądowego zakazu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W nocy z piątku (10 października) na sobotę policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali na ulicy Podwalnej 31- letniego kierowcę mercedesa, który najpierw uszkodził znak drogowy, a później uderzył w ogrodzenie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę drogówka zatrzymała na ulicy Kościuszki kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód i spowodował kolizję. 45-latek jechał oplem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast na terenie gminy Skaryszew policjanci zatrzymali do kontroli pojazd audi A6, który prowadził 24-latek. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- W niedzielę, 12 października w Rajcu Poduchownym nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek drogowy. 48-letni kierowca opla jadąc w kierunku Radomia, nie ustąpił pierwszeństwa wjeżdżając z drogi podporządkowanej i zderzył się z samochodem marki Peugeot, który prowadziła 55-letnia kobieta. Kierująca peugeotem i 35-letnia pasażerka tego auta zostały przewiezione do szpitala. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że kierowca opla ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2017 roku - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci z drogówki zatrzymali także w niedzielę na ulicy Kieleckiej 32-letniego mieszkańca Warszawy, kierowcę forda, który prowadził auto mając ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwym kierowcom prawo jazdy. Kierujący odpowiedzą teraz przed sądem, a za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


RED, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy