Pijani kierowcy ciągle plagą. Zwłaszcza w regionie

Pijani kierowcy ciągle plagą. Zwłaszcza w regionie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W poniedziałek policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących przede wszystkim autobusami, busami, pojazdami nauki jazdy.

- Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla większej liczby użytkowników dróg - informuje Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. - Wszyscy kontrolowani kierowcy autobusów i busów byli trzeźwi, natomiast policjanci z drogówki zatrzymali przed godz. 7 na ulicy Szarych Szeregów forda eskorta, którego 52-letni kierowca jechał do pracy i miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Natomiast w miniony weekend policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Wszyscy odpowiedzą przed sądem. W piątek policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali na terenie gminy Pionki 46-latka, który jechał ciągnikiem. Sprawdzili stan trzeźwości i badanie wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali w miejscowości Wrzos. 36-letni kierowca opla miał blisko promil alkoholu. Natomiast policjanci ze Skaryszewa zatrzymali do kontroli vw golfa i okazało się, że 37  letni kierowca prowadzi pojazd mając ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę rano policjanci z KP II zatrzymali na ulicy Młodzianowskiej w Radomiu pojazd marki Seat Ibiza. 40-letni kierowca prowadził pojazd, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci z drogówki zatrzymali na ulicy Energetyków 22-latka, który kompletnie pijany prowadził hondę. Badanie alkomatem wykazało ok. 2 promili alkoholu w organizmie. Kolejnego pijanego kierowcę zatrzymali na ulicy Warszawskiej. 44 –latek jechał oplem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast policjanci z wydziału patrolowo interwencyjnego zatrzymali przed godziną 23 na ulicy 1905-roku vw passata. 26-letni kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie.

w niedzielę drogówka zatrzymała na terenie gminy Skaryszew 26-latka, który jechał fiatem z blisko promilem alkoholu. Natomiast w Dąbrówce Warszawskiej zatrzymali 25-letniego kierowcę vw, u którego również badanie wykazało ok. promil alkoholu.

Źródło: KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy