Pielęgniarka okradała pacjentów!

Pielęgniarka okradała pacjentów!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Przez prawie dwa lata pielęgniarka okradała chorych w szpitalach. Również radomskich. Sama zgłosiła się na policję. Prokuratura Rejonowa w Lublinie skierowała sprawę do lubelskiego Sądu Rejonowego. Kobiecie grozi kara 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

- 35-letnia pielęgniarka, Danuta K., kradła portfele chorym przebywającym w szpitalach na terenie Radomia, Warszawy oraz w powiecie lubelskim. Proceder ten trwał od stycznia 2010 r. do października 2011 r. Kobieta korzystała z nieuwagi pacjentów i zabierała ich portfele z sal szpitalnych. W ten sposób okradła 231 osób na łączna kwotę 19 tys. zł - informuje Beata Syk - Jankowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.  

Danuta K. sama zgłosiła się na policję. Przyznała się do winy.
-
Oskarżona chce dobrowolnie poddać się karze. W tej sprawie złożyła wniosek do sądu. Jeśli sad przychyli się do jej wniosku, otrzyma obligatoryjnie karę 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. To kara bezwzględna. Jednocześnie kobieta zobowiązała się do naprawienia szkód na rzecz pokrzywdzonych - mówi Beata Syk-Jankowska.
Danuta K. jest tymczasowo aresztowana. Od roku przebywa w areszcie śledczym w Lublinie.

Karolina Sierka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy