Oszuści, którzy biorą i nie płacą. Dwóch zatrzymanych

Oszuści, którzy biorą i nie płacą. Dwóch zatrzymanych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Od początku lutego radomscy policjanci otrzymywali sygnały dotyczące oszustw w hotelach na terenie miasta. Policjanci podejrzewali, że przestępstw tych dokonuje ta sama osoba. Schemat wyglądał w każdym przypadku bardzo podobnie. Mężczyzna rezerwował kilkudniowy pobyt w hotelu, korzystając przy tym m.in. z restauracji, by w krótszym czasie niż to było przewidziane, opuszczać hotel nie uiszczając opłaty za usługi. Policjanci z KP I 11 lutego zatrzymali w końcu  44-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który oszukał w ten sposób trzy hotele na terenie Radomia.  Teraz odpowie za oszustwo w warunkach recydywy. Wcześniej był już za takie przestępstwa karany. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Trzy razy w tygodniu będzie się stawiał na komisariacie.

Kilka dni wcześniej policjanci z KP III zatrzymali 31-latka, który kilka razy tankował na stacjach na terenie miasta i odjeżdżał nie płacąc. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Funkcjonariusze z Komisariatu III od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą kradzieży paliwa ze stacji na terenie miasta. Wykryto sprawcę kradzieży i policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Radomia. Z policyjnych informacji wynikało, że mężczyzna od grudnia zeszłego roku do lutego 2014 roku  dopuścił się 7 kradzieży paliwa na różnych stacjach. Sprawca działał zawsze w podobny sposób. Poruszał się oplem, a przed wjazdem na stację benzynową zakładał inne tablice rejestracyjne. Następnie podjeżdżał pod dystrybutor, tankował do pełna i bez płacenia odjeżdżał. Jednorazowo straty szacowano na kilkaset złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za konflikty z prawem, a teraz za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Źródło: KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy