Okradli jedną z radomskich redakcji. Mają zarzuty

Okradli jedną z radomskich redakcji. Mają zarzuty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Radomscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o kilka kradzieży. Postawiono im zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni w lipcu tego roku okradli jedną z radomskich redakcji. Wzięli wówczas kamerę.

- Do jednej z radomskich redakcji weszło dwóch mężczyzn wypytując o ewentualne oferty pracy. Podczas gdy jeden z nich zagadywał pracowników, drugi rozglądał się po pomieszczeniach. Wykorzystując nieuwagę pracowników, zabrali leżącą na biurku kamerę i wyszli. Gdy dziennikarze zorientowali się, że kamery nie ma, wyszli na zewnątrz, zatrzymali dwóch 19-latków i przekazali policjantom, jednak skradzionego sprzętu już przy nich nie było. Sprawą zajęli się policjanci z KP II, którzy dzięki operacyjnym ustaleniom, jeszcze tego samego dnia, odzyskali kamerę i zatrzymali ich 20-letniego wspólnika - mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Jak się później okazało, młodzi złodzieje mieli na swoim koncie więcej tego typu przestępstw, nie tylko w Radomiu.

- Ukradli m.in. telefon komórkowy z jednej z radomskich kwiaciarni i laptop ze sklepu. Ale jak się okazało, młodzi przestępcy działali nie tylko na terenie Radomia. W Ostrowcu Św. ze sklepu ogrodniczego ukradli pieniądze, natomiast w Szydłowcu z jednego ze sklepów zabrali elektronarzędzia, a z innego konsolę - informuje Leszczyńska.

Łączna wartość skradzionego mienia to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Wszystkim przedstawiono zarzut kradzieży, a za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednemu z zatrzymanych dodatkowo przedstawiono zarzut paserstwa.


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy