Nowi policjanci w garnizonie

Nowi policjanci w garnizonie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=930]

W piątek 31 stycznia w sali konferencyjnej Komedy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął komendant Cezary Popławski. Przywitał on w szeregach nowych policjantów oraz podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do tych życzeń dołączył się także ks. Mirosław Dragiel, kapelan mazowieckich policjantów.

- To pierwsze w tym roku przyjęcie do służby. Planowane są jeszcze w kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku oraz w grudniu. Łącznie z dzisiejszymi nowo przyjętymi, garnizon mazowiecki zasili 265 funkcjonariuszy - informuje zespół prasowy KWP. - Wśród nich zdecydowana większość posiada wyższe wykształcenie. Teraz przed kandydatami ponad siedmiomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Po szkoleniu, służbę pełnić będą w 8 komendach powiatowych naszego garnizonu oraz w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Radomiu i Płocku.

Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Marcin Śmigielski, uzyskując 192 punktów na 220 możliwych. Posterunkowy Śmigielski będzie pełnił służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Płocku.

Źródło: KWP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy