Najpopularniejszy Dzielnicowy 2014 roku - Artur Drabik

Najpopularniejszy Dzielnicowy 2014 roku - Artur Drabik
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1398]

To była szósta edycja konkursu na Najlepszego Dzielnicowego w Radomiu. Głosowanie na kandydatów trwało ponad miesiąc. O miano najlepszego wśród policjantów walczyli dzielnicowi z całego miasta. Celem konkursu było przybliżenie ich sylwetek oraz podniesienie społecznego zaufania do funkcjonariuszy.

Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że najlepszym dzielnicowym został st. asp. Artur Drabik z I Komisariatu Policji w Radomiu. Drugie miejsce zajął sierż. sztab. Robert Marchewka, a trzecie sierż.sztab. Daniel Plęs.

- Ponad 20 lat służę w policji, z czego 15 lat jestem dzielnicowym. Moja praca nie ogranicza się tylko do zatrzymywania osób, które popełniły jakieś przestępstwo. Dla mieszkańców dzielnic w centrum Radomia jestem dostępny 24 godziny na dobę. Dzielnicowy powinien być pomocny dla lokalnej społeczności, a także rozwiązywać konflikty. Najczęściej zajmuję się sprawami związanymi z przemocą w rodzinie, a także problemami z trudną młodzieżą - powiedział Artur Drabik, zwycięzca konkursu.

- O zwycięstwie w konkursie nie decydują statystyki, ale ocena społeczeństwa. Praca dzielnicowych jest trudna. Wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Osoby pełniące tę funkcję niosą pomoc potrzebującym. Budują także pozytywny wizerunek całej policji - dodał insp. Karol Szwalbe, Komendant Miejski Policji w Radomiu.

MS/fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy