Nagrodzono policjantów za zatrzymanie fałszywego krewnego

Nagrodzono policjantów za zatrzymanie fałszywego krewnego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Na piątkowej (14 czerwca) naradzie kadry kierowniczej szef radomskich policjantów, którzy wykazali się zaangażowaniem w służbie. Na gorącym uczynku zatrzymali 25-letniego sprawcę oszustwa „na wnuczka”.

Karol Szwalbe za wzorową służbę wyróżnił nagrodami dwóch funkcjonariuszy z referatu operacyjno rozpoznawczego komisariatu drugiego policji przy ul. Świerkowej. Szybka reakcja policjantów została doceniona przez ich przełożonych, którzy zawnioskowali o wyróżnienie ich nagrodą. 

Przypomnijmy, że funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, który 29 maja zadzwonił do jednej z mieszkanek Radomia i podając się za jej krewnego poprosił o pieniądze. Tłumaczył, że jest w okolicach miasta i że musi odebrać towar. Przekonywał, że ma jakiś problem z jego odbiorem i nie ma tyle gotówki. Poprosił o przekazanie kilku tysięcy złotych. Kobieta, do której zadzwonił wstępnie zgodziła się. Razem z siostrą poszły do banku i wypłaciły potrzebną kwotę.

- Mężczyzna poinformował je, że sam nie może przyjechać po gotówkę, ponieważ nie może zostawić towaru, ale za chwilę pieniądze odbierze jego znajomy. Wtedy kobiety zaczęły mieć wątpliwości. Umówiły się z rzekomym krewnym na ul. Nowogrodzkiej i jednocześnie poinformowały o całym zajściu policję. Pod wskazany adres natychmiast pojechali operacyjni z komisariatu drugiego i zatrzymali podejrzanego, który przyszedł po pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, przedstawiono mu zarzut usiłowania oszustwa, a za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił - mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

M.W.; Fot. KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy