Mężczyzna usiłował ukraść miedziane rynny

Mężczyzna usiłował ukraść miedziane rynny
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- W środę wieczorem dyżurny białobrzeskiej policji otrzymał zgłoszenie, że  z cmentarnej kaplicy w Jasionnej mężczyzna kradnie miedziane rynny. Dyżurny wysłał na miejsce dwa patrole policyjne. Na miejscu policjanci z Posterunku Policji w Radzanowie i Komendy Policji w Białobrzegach ustalili, że niedoszły złodziej wystraszył się świadka, który zaczął krzyczeć i wezwał policję. Mężczyzna zdążył uciec przed przybyciem policjantów. Policjanci stwierdzili, że mężczyzna oderwał miedzianą rynnę, a następnie podczas ucieczki porzucił ją po kilkunastu metrach. Wstępne ustalenia policjantów pozwoliły na wytypowanie sprawcy kradzieży. Mógł być nim 31-letni mieszkaniec gm. Wyśmierzyce. Mężczyzna nie zauważył, że na świeżym śniegu pozostawił ślady. Policjanci po śladach właśnie trafili wprost do jego mieszkania. Widokiem policjantów był bardzo zaskoczony. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje Łukasz Gutkiewicz z KPP w Białobrzegach. 

Białobrzescy śledczy udowodnili zatrzymanemu, że w 2012 roku jeszcze dwukrotnie kradł miedziane rynny oraz wspólnie z 21-latkiem w ubiegłym roku w tej samej miejscowości ukradli około 2 ton jabłek. W czwartek rano policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę. Zatrzymani podczas przesłuchań przyznali się do kradzieży. Następnie zostali zwolnieni.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP w Białobrzegach

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/tn_dsc_0162.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96