Mazowiecka Policja On line

Mazowiecka Policja On line
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Żyjemy w czasach, kiedy internet stał się głównym źródłem informacji. Trudno obecnie spotkać osobę, która by nie przeglądała stron www. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez serfowania w ogólnoświatowej sieci. Ale większość tych osób zapomina, że internet to niestety także zagrożenia.

Jakie są mechanizmy, by uniknąć tych bardziej i mniej popularnych zagrożeń? - tego można było dowiedzieć się z czatu, w którym wzięli udział policjanci z Wydziału Prewencji oraz Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu. Pytania w większości dotyczyły anonimowości w sieci, nowych przepisów Kodeksu Karnego oraz bezpieczeństwa w sieci.

Podobne spotkanie z policjantami miało już miejsce w marcu - dotyczyło podobnej tematyki -  bezpieczeństwa w internecie zorganizowanym przez portal sympatia.pl oraz Komendę Wojewódzką Policji, podczas którego udział wzięło kilkudziesięciu internautów. Na ich pytania odpowiadali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Osoby uczestniczące w debacie mogły dowiedzieć się, jak ustrzec się cyberprzestępcy, jak nie stać się ofiarą starkingu oraz gdzie szukać pomocy.

Źródło; KWP Radom

Red. ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy