Małżeństwo zatrzymane za kontrabandę

Małżeństwo zatrzymane za kontrabandę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=926]

Od pewnego czasu do mazowieckich policjantów zajmujących się zwalczeniem przestępczości gospodarczej docierały informacje, że na obrzeżach Radomia, w Zakrzewie i Marianowicach, może znajdować się skład papierosów pochodzących z przemytu. Według ustaleń funkcjonariuszy, papierosy te miały trafić zza wschodniej granicy, przez Polskę, do innych krajów Unii Europejskiej.

Wczoraj (29 stycznia) mazowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z radomskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli małżeństwo podejrzane o nielegalny obrót papierosami. W czasie przeszukania samochodu oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili 19 tys. paczek papierosów.

Kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy radomskiej Izby Celnej, która będzie prowadziła w tej sprawie dalsze czynności. Małżeństwo odpowie za przestępstwa i wykroczenia dotyczące podatku akcyzowego i naruszenia przepisów celnych. Parze zostały już przedstawione zarzuty przemytu papierosów. Małżeństwu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku przemytu, to kwota rzędu 400 tys. zł.


MS/foto. KWP zs. w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy