Kradli akumulatory z aut i narzędzia. Teraz posiedzą

Kradli akumulatory z aut i narzędzia. Teraz posiedzą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy kilka kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie miasta. Wszystkie te przypadki dotyczyły osiedla Planty, a łupem przestępców padały akumulatory – informuje Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Po zgłoszeniu włamań policjanci ustalili sprawców tego przestępstwa i w środę 12 czerwca zatrzymali dwie osoby – 40-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze, mają oni na swoim koncie kilka tego typu przestępstw. W jednym z przypadków dwa razy ukradli akumulator od tego samego pojazdu. Zatrzymanym przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, a za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do drugiego zatrzymania doszło w nocy z wtorku na środę. Dwóch mężczyzn na ulicy Słowackiego, po przecięciu plandeki w jednym z namiotów gospodarczych na terenie bazy transportu, próbowało ukraść znajdujące się tam narzędzia i części zamienne. Spłoszył ich alarm, dlatego szybko odjechali swoimi rowerami. Nie udało im się uciec daleko i po chwili zatrzymali ich policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego KMP. Obaj rowerzyści w wieku 20 lat byli pijani. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a teraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Radom, red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy