Kilkadziesiąt mandatów dla kierowców busów!

Kilkadziesiąt mandatów dla kierowców busów!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- W ramach akcji policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów do prowadzenia i użytkowania pojazdów. Sprawdzali także liczbę miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym w pojeździe oraz liczbę przewożonych pasażerów. Ponadto policjanci zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie te będące najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych. W efekcie akcji policjanci skontrolowali około 50 busów, ujawnili wykroczenia, za które nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i zatrzymali 26 dowodów rejestracyjnych - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Drogowy transport pasażerski w Polsce rozwija się. Powstaje coraz więcej firm zajmujących się przewozem ludzi. Nie wszystkie pojazdy są jednak odpowiednio wyposażone i przygotowane do tego rodzaju działalności. Dodatkowo, wielu kierowców autobusów nie przestrzega przepisów ruchu drogowego. Stąd regularne kontrole policyjne busów.

- W ostatnim czasie mieliśmy takie przypadki – kierowcy przewozili nawet o 11 osób za dużo.  Jeżeli dochodzi do wypadku z udziałem autobusu, narażonych na niebezpieczeństwo jest więcej osób, niż w przypadku samochodów osobowych. Dlatego policjanci radomskiej „drogówki” przeprowadzają działania, poprawiające bezpieczeństwo podróżujących - wyjaśnia Leszczyńska.


źródło: KMP w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/policja/img_6494.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96