Horror! Chcieli zabić staruszkę dla zabawy!

Horror! Chcieli zabić staruszkę dla zabawy!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Do zdarzenia doszło w sobotę (31 maja) po południu przy ulicy Puławskiej w Radomiu. Do mieszkania 82-letniej kobiety weszły dwie  młode osoby pod pretekstem przeprowadzenia ankiety. Kiedy staruszka poprosiła by wyszli, mężczyzna zarzucił jej sznurek na szyję i zaczął dusić. 82-latka zaczęła krzyczeć, usłyszała to jej sąsiadka i wówczas sprawcy spłoszeni uciekli.

- Zaalarmowani o tej sytuacji policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników na podstawie przekazanych rysopisów. Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze z II Komisariatu zatrzymali przy ulicy Metalowej 16-letnią mieszkankę Radomia podejrzaną o to przestępstwo. Natomiast kilkadziesiąt minut po tym kryminalni z KP II zatrzymali w Pionkach jej kolegę – 17-letniego mieszkańca tych okolic. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast nieletnia do Policyjnej Izby Dziecka w Kielcach - informuje Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Jak ustalili funkcjonariusze, młody mężczyzna kilka miesięcy temu poznał dziewczynę na jednym z portali społecznościowych. Chcąc zrobić na niej wrażenie opowiadał, że pracuje dla jakiejś grupy przestępczej.

- Motywem ich działania był przede wszystkim rabunek, a ponieważ są fanami gier komputerowych, postanowili "dla adrenaliny" zabić starszą i słabszą osobę. Chcieli zobaczyć jak to jest. Teraz odpowiedzą za tak brutalne zachowanie - dodaje Justyna Leszczyńska.

Sąd dla nieletnich zadecydował  o umieszczeniu 16-latki w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Natomiast 17-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa i śledczy skierowali wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla niego. We wtorek (3 czerwca) sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu.


MS/foto. KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy