Grupa włamywaczy zatrzymana

Grupa włamywaczy zatrzymana
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą działającą na terenie województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

- Trzech mężczyzn w wieku 31, 32 i 48 lat dokonywało włamań do domków jednorodzinnych. Sposób działania członków grupy był zwykle ten sam. Wybierali dom, a pod osłoną nocy pojawiali się w pobliżu wybranych zabudowań. Gdy mieli pewność, że domownicy śpią, nawiercali drzwi balkonowe lub okna i wchodzili do środka. Z mieszkań zabierali biżuterię, elektronikę, dokumenty i karty bankomatowe - tłumaczy Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. W wyniku przeszukania mieszkań podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty służące do dokonywania przestępstw m.in. wiertła, urządzenia do otwierania okien, telefony komórkowe oraz kominiarki. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni swój przestępczy proceder prowadzili od sierpnia tego roku. W tym czasie dokonali około 20 kradzieży z włamaniem na terenie województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

Mariusz Skopek (m.skopek@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy