Grupa włamywaczy rozbita

Grupa włamywaczy rozbita
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
KLIKNIJ I ZOBACZ VIDEO


Jak ustalili policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, grupa działała od co najmniej kilku miesięcy. Na jej koncie jest szereg włamań do mieszkań, z których kradziona była biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz pieniądze. Przestępstwa popełniane były głównie w godzinach przedpołudniowych pod nieobecność domowników. Sprawcy najpierw sprawdzali w blokach poszczególne mieszkania i wybierali te, gdzie nikogo nie było. Działali na terenie kilku województw – śląskiego, pomorskiego, łódzkiego i na Mazowszu (głównie w powiecie żyrardowskim i sokołowskim).

W ubiegły czwartek (20 lutego) do kryminalnych dotarła informacja, że doszło do kolejnego włamania, tym razem w Skierniewicach. Policjanci z KWP zs. w Radomiu namierzyli trzech podejrzanych przemieszczających się skodą w stronę Warszawy. Do dynamicznego zatrzymania doszło na autostradzie A2. Funkcjonariusze zabezpieczyli przewożoną przez nich biżuterię i trzy przenośne komputery.

Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy w wieku od 33 do 35 lat. W wyniku kolejnych przeszukań w tej sprawie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju wyrobów jubilerskich, liczne zegarki i sprzęt  elektroniczny. Wiele wskazuje na to, że rzeczy te pochodzą z włamań. Prowadzący sprawę będą  teraz analizować liczne zgłoszone dotąd włamania. Wielu pokrzywdzonych ma szansę na odzyskanie swojego mienia.

Dodatkowo u jednego z podejrzanych znaleziono znaczną ilość marihuany, z której mogło zostać przygotowanych około pół tysiąca porcji narkotyku. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

[gallery id=963]

Zespół prasowy KWP zs. w Radomiu /AŚ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy