Dwa potrącenia pieszych na pasach

Dwa potrącenia pieszych na pasach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek (11 października) doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych na terenie miasta. Policja apeluje spacerowiczów o zachowanie ostrożności.

Do pierwszego wypadku doszło po godz. 16 na ul. Prażmowskiego. Pojazd marki Nissan Almera, który prowadził 82-letni mężczyzna, jadąc lewym pasem ruchu potrącił na przejściu 68-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta została przewieziona do szpitala. Kolejne zdarzenie z udziałem pieszego miało miejsce kilka minut przed godz. 19 na ul. Szarych Szeregów. 40-letni kierujący pojazdem marki Opel na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 73-letnią mieszkankę Radomia. Policjanci prowadzą postępowania, które wyjaśnia wszystkie okoliczności tych wypadków.

- Przypominamy, że osoby, które chcą przemieścić się na drugą stronę ulicy powinny zawsze pamiętać, że nawet na przejściu dla pieszych istnieją zagrożenia i zawsze trzeba się upewnić czy kierowca nas widzi i zdąży zareagować. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci będą nakładać mandaty karne na wszystkich pieszych, którzy m.in. przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na przejściach dla pieszych - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Źródło: KMP / red. T.W.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy