Chcą zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Chcą zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1386]

Na Mazowszu w 2014 roku zginęło już 86 pieszych, co na ogólną liczbę 289 ofiar śmiertelnych daje blisko 30 procent. Priorytetem staje się więc poprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Celem projektu "B&N" będzie zmniejszenie liczby ofiar, każdego roku o 5 procent.

Ma się to stać między innymi dzięki zwiększeniu aktywności dzieci i seniorów w propagowaniu bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, faktycznym zwiększeniu liczby pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach z elementami odblaskowymi oraz w przypadku rowerzystów, właściwym oświetleniem.

Niezbędne będzie prowadzenie efektywnych, długofalowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz szeroko zakrojonej działalności profilaktycznej.

O założeniach i celach projektu mówili w środę w Resursie Obywatelskiej Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mł. insp. Jacek Mnich. 

O oprawę artystyczną spotkania zadbały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu oraz „Grupa Resursa” i „Teatr Poszukiwań”.


MS/źródło: KWP zs. w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy