Busem jechało ośmiu Bułgarów - o pięciu za dużo

Busem jechało ośmiu Bułgarów - o pięciu za dużo
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Policjanci z Białobrzegów skontrolowali 19 busów i 1 autokar w ramach akcji "Bus". Ukarano mandatem 18 kierowców.

- W Kamieniu na krajowej „siódemce” w busie było osiem osób, a mogło jechać tylko trzy. Kierowca i pasażerowie to obywatele Bułgarii. W pojeździe w części ładunkowej oprócz ładunku siedziało na paczkach pięć osób. Kierowca został ukarany 500 złotowym mandatem. Piątka pasażerów musiała zaczekać na inny transport. W sumie policjanci 18 kierujących zostało ukaranych mandatami za wykroczenia drogowe - informuje Łukasz Gutkiewicz z KPP z Białobrzegów.

W poniedziałek 22 października białobrzescy policjanci przeprowadzili akcję „BUS”. Miała ona na celu kontrolowanie pojazdów przewożących osoby. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 19 busów i 1 autokar. Niestety stan techniczny pojazdów pozostawiał wiele do życzenia.

- Policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, a 18 kierowców ukarano mandatami m.in. za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdu, rozmowę podczas jazdy przez telefon komórkowy, przewóz osób przekraczający dopuszczalną liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym - mówi Gutkiewicz.red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy