Bus wiózł o 11 osób za dużo!

Bus wiózł o 11 osób za dużo!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

10 punktów karnych i 500 zł mandatu dostał w czwartek 27-letni kierowca busa zatrzymany przez patrol drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W czwartek 11 października radomscy policjanci z Wydziału Duchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, w miejscowości Makowiec zatrzymali do kontroli busa marki mercedes sprinter, który należy do prywatnego przewoźnika i regularnie kursuje na trasie Radom – Iłża. Pojazd przystosowany jest do przewozu 23 pasażerów na miejscach siedzących i 15 w pozycji stojącej. Podczas kontroli okazało się, że jechało nim aż o 11 osób więcej.

- Samo przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi zagrożenie dla wszystkich pasażerów. W razie kolizji, nie mówiąc o wypadku, mogłoby dojść do tragedii. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymano także dowód rejestracyjny pojazdu, a właściciel musiał zapewnić inny transport podróżującym - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy