Bestialsko zamordowali psa siekierą

Bestialsko zamordowali psa siekierą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Policjanci z Zakrzewa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zabili psa siekierą. Obaj kompletnie pijani trafili do policyjnego aresztu. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przed paroma dniami na numer alarmowy zadzwoniła anonimowa osoba i poinformowała o zabiciu psa ze szczególnym okrucieństwem na terenie gminy Zakrzew. Osoba ta nie była świadkiem, a jedynie słyszała o takim zdarzeniu.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zakrzewie, którzy szybko podjęli czynności w celu sprawdzenia tej informacji. Po przesłuchaniu świadków, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się tego przestępstwa. Sprawcy, dwóch mężczyzn w wieku 45 i 61 lat, byli pijani. Badanie wykazało po około 3 promile alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

- Jak udało się ustalić, dramat zwierzęcia rozegrał się w piątek (16 sierpnia). 61-letni właściciel psa kilkakrotnie uderzył zwierzę w głowę siekierą. Następnie skatowane ciało porzucili nad rzeką. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Radom - Zachód. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora zastosowano wobec mężczyzn policyjny dozór - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.


Źródło: KMP Radom / red. T.W.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy