17-latek z Południa zatrzymany za narkotyki

17-latek z Południa zatrzymany za narkotyki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=645]

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową kilka dni temu pojawili się przy jednym z bloków na ulicy Konarskiej. Z ich ustaleń wynikało, że pod wskazanym adresem może zamieszkiwać osoba, posiadająca znaczne ilości środków odurzających. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, policjanci ustalili, że mogą być one ukryte w piwnicy.

Po obserwacji, funkcjonariusze zatrzymali 17-latka, który przyszedł po narkotyki. Ukrywał je w piwnicy między cegłami. Policjanci zabezpieczyli około 300 porcji marihuany oraz blisko 250 porcji amfetaminy. W trakcie dalszych ustaleń, policjanci wytypowali osoby, którym narkotyki były sprzedawane. Okazało się, że są to osoby nieletnie.

17-latka osadzono w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych. Doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i rozprowadzania ich wśród nieletnich.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat. Natomiast za handel środkami odurzającymi grozi do 8 lat, a w przypadku znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Radom/ red. A.J./

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/img_8467.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96