Kozienice: Jak dożynki to z przytupem!

Kozienice: Jak dożynki to z przytupem!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Dożynki tradycyjnie rozpoczną się uroczystą mszą świętą dziękczynną za zbiory o godz 12. Potem barwny korowód dożynkowy wyruszy na boisko sportowe w Stanisławicach, by tam o godz 13.30 rozpocząć tradycyjne obrzędy dożynkowe, takie jak przekazanie wieńców czy dzielenie chlebem. Odbędzie się też konkurs na najpiękniejszy wieniec.


Od 14.30 przewidziany jest program artystyczny, podczas którego będziemy mogli posłuchać klasyki muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Rokiczanka i zespołu folkowego „Dzikie harce”. Dla zgromadzonej publiczności zagra też Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozienicach. Nie zabraknie dobrej muzyki disco polo w wykonaniu zespołu Diadem. W finałowej części dożynek zaplanowana jest zabawa z zespołem Dekret, który swój koncert rozpocznie o godz 18.

Na gości czeka też moc dodatkowych atrakcji m.in. pyszna tradycyjna grochówka, wystawa rękodzieła ludowego i stoiska twórców regionalnych. Będzie można przejechać się bryczką i poszaleć w wesołym miasteczku. W trakcie dożynek odbędzie się także kiermasz książki oraz pokazy pierwszej pomocy.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy