ROSA wygrała we własnej hali. Nerwowa końcówka

Dobry początek

Tego dnia na hali MOSiR w Radomiu, zjawił się komplet publiczności. Przyjechali nawet kibice z Tarnobrzega, aby dopingować polskich "Lakersów". Nie obyło się także bez cheerleaderki. Tym razem przybyły one z Rzeszowa.

Po 3. minutach gospodarze prowadzili już 12:4. A w pierwszej kwarcie bardzo dobrze za 3 punkty rzucał Hubert Radke (w sumie zdobył 8 pkt w tym 2 razy za 3). JJ Montgomery (6 pkt) i Slavisa Bogavac (5 pkt) także, zaliczyli kilka trafnych rzutów. Jednak goście także pokazali co potrafią. W zespole Jeziora najskuteczniejszy w tej części gry był znany radomskiej publiczności - Daniel Wall, który zdobył 5 punktów w tym raz rzucił "trójkę". Po 1. kwarcie mieliśmy 22-21 dla ROSY.

Druga odsłona ponownie padał łupem radomian. Pod koszami dobrze radził sobie Kim Adams. Świetnie zbierał i świetnie blokował. Na parkiecie cały czas aktywny był Radke, który ponownie trafiał " za trzy", a w jego ślady poszedł Jakub Zalewski. Wynik do połowy to 43:38 dla ROSY.

Trzecia kwarta to obraz nieskuteczności gości oraz świetna dyspozycja gospodarzy. W tej części meczu dobrze grała cała drużyna ROSY. Tymczasem Jezioro zaczęło mieć spore problemy z rzucaniem nie tylko za dwa, ale także za jeden punkt. Przy rzutach wolnych mylił się m.in. Xavier Alexander. Po trzech kwartach ROSA prowadziła 59:44.

Nerwowa końcówka

Wydawało się, że ROSA jest w stanie dowieźć zwycięstwo do końca. Niestety gospodarze pogubili się w końcówce meczu. Jeziorowcy w błyskawiczny sposób dogonili wynik. Radomianie tymczasem, zaliczyli aż 10 strat. To dawało "wiatr w żagle" gościom. Warto zaznaczyć, że w tej części gry  Nikola Vasojević zmarnował aż 4 kolejne rzuty wolne. Niestety nieskuteczność oraz kilka błędów w grze ROSY spowodowały, że Jezioro Tarnobrzeg doprowadziło do wyrównania 78:78. A o wszystkim miała zadecydować dogrywka.

W doliczonym czasie gry doskonale spisał się Montgomery, który trafiał kolejno 3 razy z rzutów wolnych. Tak samo jak Piotr Kardaś. Kapitan ROSY rzucał nie tylko z gry, był także skuteczny przy wykonywaniu rzutów wolnych. Świetnie grał Kim Adams. Amerykanin odwalał pod koszami kawał dobrej roboty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 91:85 dla ROSY. Kibice z Radomia, mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa ROSY we własnej hali.

ROSA Radom - Jezioro Tarnobrzeg 91:85 (22-21, 21-17, 16-6, 19-35, dogr. 13-7)

Najskuteczniejszy z ROSY był Piotr Kardaś, który rzucił 20 punktów. Po raz kolejny świetnie zagrał Hubert Radke, zdobywając 17 punktów i 12 zbiórek.