0:2 Bogavac - nieudana próba rzutu za 3 pkt
0:2 Hosley za 2 pkt

I rozpoczęło się!

Oba zespoły kończą już rozgrzewkę. Za chwilę rozpocznie się spotkanie.

Po ostatnim zwycięstwie nad Kotwicą w Kołobrzegu (70:63) nastroje w ekipie ROSY są bardzo dobre. Jednak przez radomianami kolejny trudny pojedynek. Tym razem nasi koszykarze zmierzą się ze Stelmetem Zielona Góra. Sobotni rywal ROSY zanotował w TBL 6. zwycięstw i 4. porażki. W ostatniej ligowej kolejce Stelmet przegrał z PGE Turów Zgorzelec 84:99. W Radomiu miało być zupełnie inaczej bo Stelmet jechał po zwycięstwo. I tak też się stało.

Już po pierwszej połowie widać było różnicę klas pomiędzy zespołami. Radomianie przegrywali po 2. kwartach 41:61. Najskuteczniejszy w zespole ROSY był JJ Montgomery, który zdobył 10 punktów. W Stelmecie najwięcej rzucił Marcin Sroka - 17 punktów. W drugiej części gry ROSA grała nieco lepiej, ale nie potrafiła nawet zbliżyć się do rezultatu przeciwników, którzy cały czas wysoko prowadzili. Ozdobą 3. kwarty był z pewnością bardzo widowiskowy wsad Kima Adamsa oraz kilka dwójkowych akcji Adams-Montgomery. Niestety pojawiały się też błędy - złe wyprowadzaniu piłki czy niecelne podania. Dodajmy do tego, że momentami gracze Stelmetu robili na parkiecie co chcieli. Dobrym przykładem jest tu Litwin Mantas Cesnauskis, który wchodził pod kosz i spokojnie oddawał rzut - przez nikogo nie zatrzymywany. Do tego doszło parę źle rzuconych wolnych i sytuacja nadal nie była wesoła. Po 3. kwartach było 70-85 dla gości.

W 4. kwarcie ROSA próbowała nadrobić straty ile tylko mogła. Jednak różnica była zbyt duża. Na 3 minuty przed końcem goście, przekroczyli granicę 100 punktów. Radomianie przegrali spotkanie, ale grali z drużyną zdecydowanie lepszą od siebie.