ROSA przegrała z Prokomem w Gdyni

ROSA grała z Prokomem bez JJ'a Montgomery fot. S WW 6. kolejce Tauron Basket Ligi, ROSA Radom zagrała w Gdyni z tamtejszym Asseco Prokom.

W wyjazdowym pojedynku w drużynie z Radomia zabrakło niestety JJ'a Montgomery. Amerykaninowi dokucza kontuzja. Mimo to ROSA dzielnie stawiała opór dziewięciokrotnemu mistrzowi Polski.

Prokom zaczął wypracowywać sobie przewagę już od samego początku. Gospodarze pewnie wygrali pierwszą kwartę. ROSA przegrywała po pierwszej części meczu 10:17, a najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie z Radomia był Nikola Vasojević, który zdobył 4 punkty.

Po dwóch kwartach było już tylko 31:29 dla gospodarzy, a radomianie powoli zaczęli odrabiać straty. W pierwszej połowie meczu najskuteczniejszy w ROSie był Nikola Vasojević, który zdobył 7 punktów. Pozostali gracze punktowali następująco: Hubert Radke 5, Jakub Zalewski 5, Slavisa Bogavac 4, Paweł Bogdanowicz 3 oraz Piotr Kardaś 1, Slaven Cupković 1.

Na początku trzeciej kwarty gospodarze nieco przycisnęli, ale ROSA nie zamierzała się poddać i starała się szybko niwelować przewagę Prokomu. Jednak to aktualny mistrz Polski okazał się lepszy i po trzech kwartach było 48:42 dla Prokomu.

Bardzo ciekawie było natomiast w czwartej kwarcie. ROSA zdecydowanie stawiła opór rywalom i pokazała, może być groźnym zespołem.  Na trzydzieści sekund przed końcem meczu Slavisa Bogavac z ROSY trafił za trzy punkty z wyskoku i było już tylko 66:63 dla Prokomu. Na osiem sekund przed końcem było już tylko 68:67 dla Prokomu, a celnym trafieniem za dwa punkty, popisał się Nikola Vasojević (ROSA). Ostatecznie to jednak Asseco Prokom Gdynia, został zwycięzcą tego meczu, pokonując ROSĘ 72:67.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie z Radomia był Vasojević, który zdobył 15 punktów. O dwa punkty gorszy był Bogavac.

Wśród gospodarzy najskuteczniejszy okazał się Blassingame, którzy rzucił 19 punktów.

Asseco Prokom Gdynia - ROSA Radom 72:67  (17:10, 14:19, 17:13, 24:25)

Prokom: Robinson, Witka,  Balssingame, Acker, Hrycaniuk,

ROSA: Radke, Vasojević, Kardaś, Bogavac, Adams