ROSA gorsza od Czarnych Słupsk

ROSA Radom - Energa Czarni Słupsk

ROSA Radom nie sprostała drużynie Energa Czarni Słupsk i przegrała swój trzeci mecz w Tauron Basket Lidze. Goście po zwycięstwie w Radomiu, zaliczyli pierwszą wygraną w tym sezonie.

Cherleaderki z Sopotu bawiły publiczność podczas przerwy w grze fot. S WMówi się, że do trzech razy sztuka. To znane porzekadło często można było słyszeć wśród radomskich kibiców przed niedzielnym meczem. Kibice głęboko wierzyli, że po dwóch kolejnych porażkach, nadszedł wreszcie czas na pierwszy triumf. Niestety, rzeczywistość okazała się zgoła odmienna i na pierwsze zwycięstwo ROSY na ekstraklasowych parkietach przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Niedzielny pojedynek ROSY z Energą, to wydarzenie chyba jeszcze istotniejsze dla radomskiego sportu aniżeli historyczny mecz 1 kolejki - wszak pierwszy raz w dziejach radomskiej koszykówki, nasze miasto mogło poczuć się pełnoprawnym członkiem koszykarskiej elity.

ROSA rozpoczęła spotkanie z Kardasiem, Montgomerym, Radke, Cupkoviciem i Bogavacem w pierwszej piątce i od pierwszych minut robiła wszystko, by jak najkorzystniej zaprezentować się przed tłumnie zgromadzoną tego dnia publicznością w hali MOSiRu. Na twarzach zawodników rysowała się głęboka koncentracja i ogromna chęć odniesienia zwycięstwa. Wszyscy wyszli na mecz odpowiednio zmobilizowani, zdając sobie sprawę o jak wielką stawkę toczy się gra.

ROSA przegrała już trzeci mecz z rzędu fot. S W Początek spotkania dla gospodarzy był dość udany. Niemal przez całą pierwszą kwartę prowadzenie było po stronie ROSY, choć wynik oscylował blisko remisu. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22-21, co pozwoliło kibicom z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Minęło jednak zaledwie kilkanaście sekund drugiej kwarty i to już goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Druga kwarta to zdecydowanie lepsza gra ''Czarnych Panter'' i bardzo słaba gra ROSY w obronie. Po tym, jak skutecznie za trzy rzucił Oded Bredwien, Energa prowadziła już 32-23. Prowadzenie Energi utrzymało się do końca drugiej kwarty i nasi zawodnicy schodzili do szatni z 5-punktową stratą (45-50).

W przerwie meczu, organizatorzy przygotowali masę atrakcji. Oprócz szalenie efektownego występu grupy tanecznej Cheerleaders Flex z Sopotu, przed radomską publicznością wystąpił popularny komik - Just Edi Show, znany choćby z programu rozrywkowego "Mam talent".

Początek trzeciej kwarty był niezwykle zacięty. Radomianie dwoili się i troili, by tylko odrobić kilkupunktową stratę, jednak początkowo Czarni dobrze się bronili. Wydawać by się mogło, że przełom nastąpił w połowie 3 odsłony, kiedy "trójkę" trafił Hubert Radke. Wówczas ROSA znów wyszła na prowadzeie - 57-55. Niestety, to tylko rozwścieczyło ''Czarne Pantery'', które od tego momentu zaczęły wyraźnie dominować. Czarni szybko odpowiedzili na trójkę Hubiego i zakończyli trzecią kwartę  4-punktowym prowadzeniem.

Ostatnia kwarta zapowiadała się zatem niezwykle emocjonująco. Niestety radomianie popełnili kilka prostych błędów, a także wyraźnie przegrali walkę na desce. Czarni wygrali 4 kwartę 24-18 i to oni mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Słupszczanie wygrali ten mecz głównie dzięki swojej przewadze pod koszem. W drużynie ROSY, jedynym zawodnikiem, który walczył pod tablicą był J.J. Montgomery, który zanotował aż 11 zbiórek. Montgomery, to zdecydowanie najlepszy zawodnik ROSY niedzielnego popołudnia, zdobył także najwięcej punktów w meczu, aż 24.

To już trzecia porażka z rzędu zespołu Mariusza Karola. O ile jednak porażki w meczach wyjazdowych z Turowem i Polpharmą były łatwe do przewidzenia, o tyle pojedynek z Czarnymi należało wygrać.

ROSA Radom - Energa Czarni Słupsk 84:94 (22:21, 23:29, 21:20, 18:24)

Rosa: Montgomery 24, Kardaś 5, Radke 8, Cupković 9, Vasojević 11, Zalewski 2,Donigiewicz 6, Nikiel 3, Bogavac 16, Bogdanowicz, Wilczek;