Prokom - ROSA skrót meczu - Video. Hit kolejki dla Trefla

W minionej 6. już kolejce Tauron Basket Ligi, ROSA Radom przegrała na wyjeździe z Asseco Prokom Gdynia 72:67. Niewątpliwym hitem tej kolejki był pojedynek Trefla Sopot z Turowem Zgorzelec. W Ergo Arenie lepszy był Trefl, który jest liderem koszykarskiej ekstraklasy.

Asseco Prokom Gdynia - ROSA Radom 72:67

O tym spotkaniu pisaliśmy już w odrębnym artykule, a teraz zachęcamy do obejrzenia skrótu video z tego meczu. Przypomnijmy jednak, że najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był gracz Prokomu Jerel Blassingame, który rzucił 19 punktów. W ROSIE najwięcej punktów (15) zdobył Nikola Vasojević.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 80:76

Drugi z niedzielnych pojedynków to mecz Trefla Sopot z Turowem Zgorzelec. Niewątpliwie był to szlagierowy pojedynek Tauron Basket Ligi. W Ergo Arenie lepsi okazali się koszykarze Trefla, którzy są liderem koszykarskiej ekstraklasy. Goście co prawda lepiej rozpoczęli mecz, ale Sopot momentalnie przejął inicjatywę i wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Po pierwszej kwarcie było 25:19 dla Trefla.

W drugiej ćwiartce meczu, Sopot prowadził już 8. punktami, ale Turów dzięki m.in. celnym trafieniom za 3 punkty szybko doganiał rywala. Do przerwy było tylko 44:43 dla gospodarzy.

Druga połowa meczu była także bardzo wyrównana. Turów prowadził 65:63 na 7 minut przed końcem meczu. Od tego momentu Trefl nieco się przebudził. Gospodarze najpierw zdobyli 6 punktów z rzędu, a później kontrolowali już sytuację do końca.

Najlepszy graczem meczu był Frank Turner, który zdobył 25 punktów. W Turowie nieźle rzucał David Jackson, który zdobył 17 punktów.