EuroBasket 2017: Trzecie zwycięstwo Polaków

EuroBasket 2017: Trzecie zwycięstwo Polaków
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Polscy koszykarze pewnie zmierzają do przyszłorocznego EuroBasketu. „Biało-czerwoni” w dwóch pierwszych kolejkach odnieśli okazała zwycięstwa nad Portugalią i Białorusią, a w trzecim meczu zmierzyli się z Estonią, która również była niepokonana.

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli od początku ułożył się po myśli Polaków. Nasza drużyna już po pierwszej kwarcie prowadziła różnicą siedmiu punktów, a na przerwę schodziła z zapasem dziesięciu „oczek”. W drugiej połowie podopieczni Mike’a Taylora kontrolowali przebieg gry i pewnie wygrali to spotkanie 78:64.

Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Polski był ponownie Maciej Lampe. Nasz rosły gracz tym razem zapisał na swoim koncie double-double zdobywając 17 punktów i zbierając 11 piłek.

Michał Sokołowski pojawił się na parkiecie na nieco ponad dwie minuty. W tym czasie zawodnik ROSY Radom zebrał jedną piłkę i zanotował dwa faule.

Po trzech meczach Polacy z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli grupy D i są na najlepszej drodze do wywalczenia awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Kolejne spotkanie „Biało-czerwoni” rozegrają w najbliższą sobotę (10 września) o godz. 18.30. Tego dnia Polacy zmierzą się na wyjeździe z najsłabszą w grupie Portugalią.

Polska – Estonia 78:64 (21:14, 15:12, 19:23, 23:15)


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy