Dobry początek weekendu. Wielkie emocje i dogrywka

Pierwsze punkty meczu padły łupem Polfarmexu, ale już po chwili koszykarze Rosy skontrowali za sprawą CJ Harrisa i jego celnej "trójki". Skuteczność nie była jednak mocną stroną radomian w pierwszej kwarcie - zawodnicy nie trafiali z czystych pozycji i nie zbierali piłek w obronie. Po 6 i pół minutach gry w ekipie Wojciecha Kamińskiego zadebiutował Igor Zaytsev i niemal od razu trafił z dystansu. Równo z syreną ten sam zawodnik dobił piłkę po niecelnym rzucie i ostatecznie ta część gry zakończyła się wynikiem 12:17.

XXIII Memoriał Alfonsa Wicherka

Drugą kwartę Rosa rozpoczęła znacznie lepiej. Kilka dobrych akcji ofensywnych, w tym kolejne udane próby Ivana Zaytseva pozwoliły gospodarzom na wyrównanie stanu meczu (17:17). Później z dobrej strony pokazał się Daniel Szymkiewicz i na tablicy pojawił się wynik 27:20. Gdy wydawało się, że Rosa złapała wiatr w żagle, w miarę upływu czasu to znów rywale grali pewniej i na koniec pierwszej połowy zdołali wyrównać 31:31.

Trzecia ćwiartka była bardzo wyrównana. Obydwa zespoły popisywały się skutecznymi akcjami tak w ofensywie, jak i defensywie. Wyróżniającym się graczem był tu Michał Sokołowski, który popisał się kilkoma celnymi rzutami, które pozwoliły minimalnie triumfować Rosie (22:17 w III kwarcie).

Ostatnia odsłona to nerwowa gra z dwóch stron. Choć Rosa miała już 11 "oczek" przewagi na 4,5 minuty przed końcem (63:52), to jednak gościom udało się odrobić straty. 30 sekund przed końcową syreną strata wynosiła już tylko 3 punkty, a przy 10 sekundach do końca było 65:64. Niepotrzebne rozluźnienie w radomskiej ekipie sprawiło, że do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Choć Torey Thomas trafił do kosza zza połowy, rzut nie został już uznany i w regulaminowym czasie gry wynik był remisowy - 67:67.

Wielkie emocje przeżywali kibice również podczas dogrywki. Lepiej rozpoczęli ją przyjezdni i po upływie połowy czasu prowadzili już 5 punktami. Wtedy ROSA wzięła sprawy w swoje ręce i zaczęła odrabiać straty, by po chwili znów prowadzić. Na 6 sekund przed końcem radomianie prowadzili 79:76, ale przy piłce byli ich rywale. Seria rzutów wolnych, jakie mieliśmy okazję oglądać w hali MOSiR w samej końcówce zdecydowała o zwycięstwie gospodarzy.

W drugim piątkowym spotkaniu Polski Cukier Toruń pokonał Siarkę Tarnobrzeg 82:99. To właśnie Polski Cukier będzie jutrzejszym przeciwnikiem ROSY w finale memoriału. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00, a poprzedzi je oficjalna prezentacja drużyny na sezon 2015/2016.
Wcześniej "o brąz" zagrają Polfarmex Kutno i Siarka Tarnobrzeg, a także w pokazowym meczu  o g. 17:00 zmierzą się Oldboys Budowlani 1977 z podopiecznymi Alfonsa Wicherka i absolwentami IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego.

Rosa Radom - Polfarmex Kutno 81:76 (po dogrywce)
(12:17, 19:14, 22:17, 14:19, dogrywka 14:9)

Rosa: Thomas 18, Sokołowski 15, Zaytsev 12, Szymkiewicz 12, Harris 10, Hajrić 7, Adams 4, Bonarek 3, Jeszke, Schenk.

Polfarmex: Zyskowski 24, Parker 17, Wołoszyn 10, Gabiński 8, Johnson 7, Fraser 5, Jarecki 4, Bartosz 1, Grochowski, Malczyk.