Anwil Włocławek – Rosa Radom 63:65

ROSA wygrała pierwszy mecz w Tauron Basket Lidze fot . S WPierwsza wygrana ROSY w Tauron Basket Lidze!

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany – Rosa walczyła o pierwszą wygraną w sezonie, natomiast Anwil chciał pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Dość szybko na parkiecie pojawili się nowi gracze w poszczególnych ekipach - Arvydas Eitutavicius oraz Kim Adams (obydwaj zdobyli pierwsze punkty już w pierwszej połowie). Rosa grała bardzo odważnie i dzięki temu pod koniec drugiej kwarty po trafieniu Huberta Radke prowadziła 28:22. W zespole z Włocławka dobrze grali Amerykanie: Marcus Ginyard oraz Ruben Boykin, a także Seid Hajrić. Anwil na prowadzenie wrócił dopiero w trzeciej kwarcie - po rzutach wolnych Krzysztofa Szubargi (38:37). Taka sytuacja nie trwała jednak długo, ponieważ Rosa szybko poprawiła swoją grę. W połowie czwartej kwarty po trafieniu JJ Montgomery’ego radomianie wygrywali 61:51. W samej końcówce Anwil zdołał zbliżyć się do rywali na dwa punkty. Wojnę nerwów w rzutach wolnych rozegrała lepiej Rosa. Włocławianie mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale Tony Weeden nie trafił dwóch kluczowych rzutów wolnych.

Najlepszym zawodnikiem Rosy był Hubert Radke, który rzucił 20 punktów i 9 zbiórek. 15 punktów dla Anwilu rzucił Krzysztof Szubarga.