Zawirowania radomskie – tańce i przyśpiewki!

Zawirowania radomskie – tańce i przyśpiewki!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Czas znów zatańczyć oberka i mazurka, prześpiewać do muzykantów, zakrzyknąć „po ścianach!” i ruszyć w wir! W sobotę 8 października czeka mocna dawka wyjątkowo bogatej muzycznej i tanecznej tradycji Radomszczyzny! Tym razem czekają nas warsztaty przyśpiewkowe i taneczne oraz potańcówka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapraszają organizatorzy, czyli Radomska Inicjatywa Oberkowa oraz MOK „Amfiteatr”.

 

Warsztaty przyśpiewkowe

godz. 11:00-14:00

Warsztaty poprowadzi Maria Siwiec - znakomita śpiewaczka z Gałek Rusinowskich. Warsztaty będą moderowane przez Marizę Nawrocką. Przyśpiewki na melodie mazurkowe, zwane w radomskim "wyrywasami", śpiewano do muzykantów w czasie tańca. Sztuka przyśpiewywania nie należy do najłatwiejszych. Opiera się na wyczuciu rytmu mazurkowego, znajomości melodii i umiejętności układania na bieżąco krótkich, często zabawnych, rymowanych tekstów.

 

Warsztaty taneczne

godz. 15:00-19:00

Pierwszą część warsztatów poprowadzi Piotr Zgorzelski – znakomity tancerz oraz ceniony w Polsce nauczyciel i badacz polskich tańców tradycyjnych, uczeń wiejskich mistrzów.

Drugą część warsztatów poprowadzą Maria i Wacław Siwcowie – wiejscy mistrzowie tańca i śpiewu z Gałek Rusinowskich. Państwo Siwcowie uczyć będą mazurka i oberka. Warsztaty będą moderowane przez Piotra Zgorzelskiego. Warto zabrać ze sobą wygodne buty na płaskiej podeszwie.

Zabawa taneczna
godz. 19:00 -1:00

Do tańca zagra z kapelą znakomity harmonista Henryk Gwiazda z Radomia, który świetnie zna melodie taneczne w dawnej manierze - mazurki, oberki i polki. Zagrają też uczniowie wiejskich mistrzów: Katarzyna Zedel i Sekund Hand, a także Zawołany Skład Weselny. 

Zapisy na warsztaty:
e-mail: oberekradomski@gmail.com

Miejsce:

Scena Obozisko
ul. Śniadeckich 2

Czas:
8 października (sobota) 2016
godz. 11:00-01:00

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy