Zaduszki Jazzowe, czyli Piotr Domagała Trio w Parkowej

Zaduszki Jazzowe, czyli Piotr Domagała Trio w Parkowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W niedzielę, 2 listopada o godz. 18 restauracja Parkowa w Radomiu zaprasza na Zaduszki Jazzowe. Wystąpi Piotr Domagała Trio. Wstęp wolny.Piotr Domagała Trio: Piotr Domagała - gitara elektryczna, akustyczna, dwunastostrunowa, Oleg Dyyak - akordeon, instrumenty perkusyjne, Adam Kawończyk - trąbka.

Piotr Domagała – muzyk jazzowy, gitarzysta, kompozytor. W swojej twórczości inspiruje się kulturą słowiańską. Jego muzyka w oryginalny sposób łączy elementy jazzu, muzyki rozrywkowej, muzyki etnicznej i współczesnej awangardy klasycznej. Charakterystyczną cechą twórczości gitarzysty jest melodyjność i świeżość kompozycji. Autorskie utwory Piotra Domagały odznaczają się niekonwencjonalnym podejściem do instrumentów, wykorzystującym potężne spektrum brzmień oraz możliwości artykulacyjne. Gitarzysta w swoim dorobku ma już dwie, wysoko ocenione przez krytykę i publiczność solowe płyty. Koncertował na wielu scenach w Polsce i w Europie. Piotr Domagała jest wykładowcą w klasie gitary Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 2012 roku obronił pracę doktorską.

Oleg Dyyak – multiinstrumentalista, pełni w zespole rolę muzycznego kameleona, równie biegłego w grze na akordeonie, klarnecie i instrumentach perkusyjnych oraz wpływającego na poziom ekspresji całego zespołu. Jest laureatem międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w Niemczech, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, USA. Wśród wielu nazwisk, z którymi współpracował, są takie znakomitości, jak: John Zorn, Tomasz Stańko, John McClean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Frank London, kwartet smyczkowy Dafo oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia. Związany z zespołem „Bester Quartet”, z którym dokonał szeregu nagrań wydanych nakładem prestiżowego nowojorskiego wydawnictwa „Tzadik” Johna Zorna.

Adam Kawończyk - jeden z czołowych trębaczy jazzowych w Polsce. Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą, a podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie współpracował z wieloma muzykami i zespołami jazzowymi: Extra Ball, Made In Poland Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Sami Swoi, Janusz Muniak, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, Jan Kanty Pawluśkiewicz. Z uwagi na swe wysokich kompetencji jest poszukiwanym muzykiem studyjnym. Nagrywał muzykę filmową znanego kompozytora Zbigniewa Preisnera. Autorska płyta "Sprzedawca Marzeń" została wysoko oceniona przez krytykę jazzową. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych. Jest liderem własnych formacji, a także cenionym kompozytorem.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy