XIX Radomskie Spotkania Młodych Kameralistów

XIX Radomskie Spotkania Młodych Kameralistów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Towarzystwo Muzyczne w Radomiu oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zapraszają na XIX Radomskie Spotkania Młodych Kameralistów, które odbędą się 22 listopada oraz 2 i 6 grudnia.

Jest to ogólnopolski festiwal organizowany z myślą o młodych wykonawcach: uczniach szkół muzycznych, studentach oraz absolwentach akademii muzycznych. Jego ideą jest, oprócz prezentacji dorobku artystycznego wykonawców, także wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami, doskonalenie poziomu wykonawczego, jak również promowanie Radomia i naszego regionu.

Festiwalowi towarzyszyć będzie II Turniej Orkiestr Kameralnych, który w tym roku przyjmie formułę prezentacji.

W ramach projektu odbędą się trzy koncerty.

Pierwszy – 22 listopada (piątek) o godzinie 17. Wystąpi Kameralna Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcją Ewy Marchwickiej. Wcześniej zaprezentują się zespoły kameralne z Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie.

Kolejny koncert odbędzie się 2 grudnia (poniedziałek) o godz. 18. Wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu  - Młodzieżowa Orkiestra Smyczkowa „Divertimento” pod dyrekcją Adriana Hanke oraz uczniowie wydziału wokalnego. Będzie to spotkanie szczególne, przypada bowiem w pierwszą rocznicę śmierci Marii Fołtyn – wybitnej radomianki, śpiewaczki operowej, honorowej obywatelki Miasta Radomia.

Ostatni z koncertów zaplanowano 6 grudnia (piątek) o godzinie 18. Zaprezentuje się Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcją Urszuli Borejszo oraz Big – Band z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

Wszystkie koncerty odbędą się na Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego przy ul. 25 Czerwca 70. Wstęp wolny.

Źródło: ZSM w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy