Święto jazzu z Amfiteatrem

Święto jazzu z Amfiteatrem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Światowy Dzień Jazzu obchodzony jest 30 kwietnia. Amfiteatr w Radomiu postanowił uczcić go dwoma koncertami. Podczas pierwszego z nich, 28 kwietnia, wystąpi jazzman, bez którego polska historia tego gatunku byłaby niekompletna – Jan „Ptaszyn” Wróblewski. Muzyk w 2016 roku obchodził 80. urodziny i 63. rocznicę działalności artystycznej. To człowiek-instytucja, saksofonista tenorowy i barytonowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, krytyk, publicysta muzyczny, pedagog i radiowiec. Na jego autorskiej audycji "Trzy kwadranse jazzu" w Radiowej Trójce wychowały się całe pokolenia jazzu. W Amfiteatrze wystąpi jako Jan "Ptaszyn" Wróblewski Quartet, w skład którego wchodzą Wojciech Niedziela (fortepian), Andrzej Święs (kontrabas) i Marcin Jahr (perkusja). 

Bilety w przedsprzedaży po 30 zł, w dniu koncertu po 35. Można je kupić na stronie biletyna.pl, w kasie Amfiteatru i przed koncertem.                                                                                                     Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Podczas niedzielnego koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć niezapomniane piosenki Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza. 

Kuba Badach to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołuPoluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Został wyróżniony nagrodą Fryderyka 2011 roku i 2012 roku w kategorii "Wokalista Raku w Polsce" Jako dwunastolatek w 1988 r nagrał pierwszą solową płytę z kolędami na pisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 r rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000 roku. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował m. in. z takimi artystami jak: Kayah, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Gaertner, Robert Janson. Trasy koncertowe i nagrania studyjne z Ewą Bem zaowocowały wspólną płytą „Mówię tak, myślę nie", na której Kuba wystąpił w roli kompozytora, aranżera i producenta. Płyta otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka w kategorii "Płyta roku – pop".

Bilety po 60 w przedsprzedaży (na stronie biletyna.pl, w kasie Amfiteatru i Kuźni Artystycznej), po 70 zł w dniu koncertu (na biletyna.pl i w szkole muzycznej).                                        

Miejsce: Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, ul. 25 Czerwca 70.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy